Σχολές, Σπουδές & Πανελλαδικές

O best seller οδηγός σπουδών για μαθητές λυκείου

CHOOSE

Σχολές, Σπουδές &

Πανελλαδικές 2024

Με το νέο μας βιβλίο, είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο Πανεπιστήμιο!

Πάρε στα χέρια σου τον πληρέστερο οδηγό σπουδών που εδώ και 2 χρόνια οι μαθητές τον ψηφίζουν ως best seller!!

Κεντρική διάθεση στα βιβλιοπωλεία: εκδόσεις Πατάκη

+ ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά

Το Σχολές, Σπουδές & Πανελλαδικές είναι εδώ για να σου λύσει κάθε απορία!

➜ Είσαι σε μικρότερες τάξεις και δεν γνωρίζεις πως να επιλέξεις κατεύθυνση ή επιστημονικό πεδίο;

➜ Είσαι στις τελευταίες τάξεις και δεν ξέρεις τις διαδικασίες για τις Προκαταρκτικές εξετάσεις, τι είναι η Ελάχιστη Βάση Εισαγωγής, πως θα υπολογίσεις τα μόρια σου και τι ισχύει με τις μετεγγραφές;

Ανακάλυψε στον Οδηγό Σπουδών:

Τα Νέα Επαγγελματικά Δικαιώματα

Την αξία της Διεπιστημονικότητας

Τα Επαγγέλματα του Μέλλοντος

sxolesspoudes-kai-panelladikes-2024

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για την πρόσβαση σου στο Πανεπιστήμιο!

4η συνεχομένη χρονιά στα βιβλιοπωλεία όλης της χώρας

νέα επαγγελματικά δικαιώματα

κρυφές προοπτικές καριέρας

et|icon_check_alt2|R

μελέτες για τα επαγγέλματα του μέλλοντος

αναλυτική περιγραφή τμημάτων

et|icon_check_alt2|R

διαφοροποιημένη σταδιοδρομία για κάθε τμήμα

et|icon_check_alt2|R

ελάχιστη βάση εισαγωγής, νέοι συντελεστές

sxoles_spoudes_panelladikes

Τι περιλαμβάνει φέτος

• Αναλυτική περιγραφή όλων των τμημάτων
  • Μαθήματα & κατευθύνσεις ανά πρόγραμμα σπουδών
  • Προοπτικές απασχόλησης των αποφοίτων στο δημόσιο/ιδιωτικό τομέα
  • Τα νέα και διαφορετικά επαγγελματικά δικαιώματα όλων των ΑΕΙ
  • Διεπιστημονικότητα & Διαφοροποιημένη σταδιοδρομία: Πως συνδυάζουμε το πτυχίο μας με έξυπνες εξειδικεύσεις
  • Τι πρέπει να γνωρίζουμε για το κάθε τμήμα πριν το επιλέξουμε
  • Όλα τα δεδομένα για τις μετεγγραφές, το μηχανογραφικό, τους νέους συντελεστές και τον τρόπο υπολογισμού των μορίων, τους αθλητές & τις ειδικές παθήσεις
  • Τα ειδικά μαθήματα, οι διαδικασίες για τα σώματα ασφαλείας και τις στρατιωτικές σχολές

et|arrow_carrot-down_alt2|;

Δες την περιγραφή ενός τμήματος

Με αυτό το βιβλίο ανατρέπουμε ό,τι γνωρίζατε μέχρι τώρα για ένα παραδοσιακό οδηγό σπουδών!

Ο 1ος Οδηγός Σπουδών & Επαγγελμάτων «Επαυξημένης Πραγματικότητας» στην Ελλάδα όπου βλέπεις, ακούς και φυσικά διαβάζεις για όλα τα τμήματα!

Η επιστημονική ομάδα της EMPLOY EDU Σύμβουλοι Εκπαίδευσης & Σταδιοδρομίας αλλάζει ό,τι γνωρίζατε μέχρι τώρα για τους οδηγούς σπουδών!

Aξιοποιούμε σύγχρονες τεχνολογίες που εφαρμόζονται για πρώτη φορά σε ένα οδηγό σπουδών: ΑR | QR | Podcasts | Videos | MR στις σελίδες του βιβλίου αυτού που πλέον μεταφέρει την «ανάγνωση» σε άλλο επίπεδο!

Τεχνολογίες Επαυξημένης πραγματικότητας, Εφαρμογές και Κώδικες, «ζωντανεύουν» μοναδικά δεδομένα μέσα στις σελίδες του βιβλίου για να μάθετε ό,τι χρειάζεστε για τις σπουδές, τα επαγγέλματα και την τριτοβάθμια Εκπαίδευση!

Αποθήκευσε και εκτύπωσε τα σημαντικά αρχεία που σε ενδιαφέρουν όπως τους συντελεστές των μαθημάτων σε κάθε τμήμα

Μπορείς να το βρεις στα βιβλιοπωλεία από τις εκδόσεις Πατάκη ή να το αποκτήσεις τώρα με δωρεάν μεταφορικά!

Συγγραφέας: Δρ Ταουσάνης Χρήστος

Σύμβουλος Σταδιοδρομίας | Scientific Director

Ο Δρ Χρήστος Ταουσάνης είναι Ιδρυτής & Επιστημονικός Διευθυντής της EMPLOY EDU Σύμβουλοι Εκπαίδευσης & Σταδιοδρομίας. Αποτελεί ένα από τα πλέον έμπειρα και καταξιωμένα στελέχη επαγγελματικής συμβουλευτικής στον Ελλαδικό χώρο και από τους ελάχιστους ομιλητές, πανευρωπαϊκά, που έχει πραγματοποιήσει περισσότερες από 1.000 διαλέξεις στην 20ετή του πορεία σε θέματα συμβουλευτικής και επαγγελματικού προσανατολισμού. Πραγματοποίησε προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές στο τμήμα Φιλοσοφίας – Παιδαγωγικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης όπου και αναγορεύτηκε Διδάκτωρ, έχοντας εκπονήσει τη διδακτορική του διατριβή στο θεματικό πεδίο της συμβουλευτικής και επαγγελματικού προσανατολισμού.

Διαβάστε περισσότερα

επικοινώνησε μαζί μας!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΑΘΗΝΑ

ΚΙΝΗΤΟ

et|icon_mail|

Κάνε την εγγραφή σου στο Newsletter μας για να ενημερώνεσαι άμεσα για θέματα Πανελληνίων και επιλογής σπουδών!

be informed